KLUB > Zawodnicy
Magdalena Gwizdoń

Biathlon uprawia od 1993 roku, od początku u trenera Stanisława Kępki (KKS Bielsko Biała a następnie BLKS Żywiec). Najbardziej utytułowana zawodniczka klubu, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata, dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich (Turyn, Vancouver). Pierwsza i jedyna Polka która stanęła na podium Pucharu Świata, także na najwyższym stopniu.

Szczegółowe informacje dotyczące startów w Pucharach Świata dostępne są na stronach internetowych IBU, poniżej przedstawiamy osiągnięcia sportowe Magdy, a w szczególności medale Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy, informacje nie dostępne w serwisie IBU.

Kariera sportowa:
2013
I - sprintMistrzostwa Polski - Jakuszyce
I - dochodzenieMistrzostwa Polski - Jakuszyce
III - indywidualnyMistrzostwa Polski - Jakuszyce
I - sprintPuchar Świata - Sochi (RUS)
2012
I - sprintMistrzostwa Polski na nartorolkach - Duszniki Zdrój
I - dochodzenieMistrzostwa Polski na nartorolkach - Duszniki Zdrój
III - mass startMistrzostwa Polski w biathlonie letnim - Kościelisko-Kiry
III - sprintMistrzostwa Polski w biathlonie letnim - Kościelisko-Kiry
2011
I - sprintMistrzostwa Polski na nartorolkach - Letohrad
I - dochodzenieMistrzostwa Polski na nartorolkach - Letohrad
II - mass startMistrzostwa Polski
2010
I - sztafeta MIXMistrzostwa Świata na nartorolkach - Duszniki Zdrój
III - dochodzenieMistrzostwa Świata na nartorolkach - Duszniki Zdrój
I - sprintMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
I - dochodzenieMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
59 - indywidIgrzyska Olimpijskie Vancouver
35 - sprintIgrzyska Olimpijskie Vancouver
31 - dochodzenieIgrzyska Olimpijskie Vancouver
12 - sztafetaIgrzyska Olimpijskie Vancouver
2009
II - sztafetaMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
I - sprintMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
III - dochodzMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
6 - sztafetaMistrzostwa Świata - Pyeong Chang (KOR)
2008
I - sprintMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
I - dochodzMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
III - sztafetaMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
7 - sprintMistrzostwa Świata - Oestersund (SWE)
6 - mass startPuchar Świata - Khanty-Mansiysk (RUS)
5 - sztafeta MIXPuchar Świata - Pyeong Chang (KOR)
2007
III - indywidMistrzostwa Europy - Bansko (BUL)
I - sprintMistrzostwa Polski
II - dochodzMistrzostwa Polski
II - sprintMistrzostwa Polski w biathlonie letnim (rolki)
2006
I - sprintPuchar Świata - Oestersund (SWE)
III - dochodzPuchar Świata - Oestersund (SWE)
II - sprintPuchar Świata - Hochfilzen (AUT)
II - sprintMistrzostwa Polski
I - dochodzMistrzostwa Polski
I - indywidMistrzostwa Polski
2005
II - sprintPuchar Świata - Torino - Cesana San Sicario (ITA)
I - sprintMistrzostwa Polski
I - dochodzMistrzostwa Polski
II - indywidMistrzostwa Polski
2004
III - indywidPuchar Świata - Oslo Holmenkollen (NOR)
2003
6 - sprintPuchar Świata - Kontiolahti (FIN)
4 - dochodzPuchar Świata - Kontiolahti (FIN)
III -sztafeta MIXPuchar Świata - Ruhpolding (GER)
2001
I - indywidMistrzostwa Polski Seniorek - Jakuszyce
II - sprintMistrzostwa Polski Seniorek - Jakuszyce
I - dochodzMistrzostwa Polski Seniorek - Jakuszyce
III - indywidMistrzostwa Polski Seniorek w biathlonie letnim - Kościelisko
II - sprintMistrzostwa Polski Seniorek w biathlonie letnim - Kościelisko
III - dochodzMistrzostwa Polski Seniorek w biathlonie letnim - Kościelisko
2000
I - sprintMistrzostwa Europy - Zakopane-Kościelisko (POL)
III - dichodzMistrzostwa Europy - Zakopane-Kościelisko (POL)
6 - sprintPuchar Świata - Brezno-Osrblie/Antholz-Anterselva (SVK/ITA)
II - indywidMistrzostwa Polski Seniorek - Kościelisko
I - sprintMistrzostwa Polski Seniorek - Kościelisko
III - dochodzMistrzostwa Polski Seniorek - Kościelisko
III - indywidMistrzostwa Polski Seniorek w biathlonie letnim - Kościelisko
1999
III - indywidMistrzostwa Europy Juniorek - Izhewsk (RUS)
I - sztafetaMistrzostwa Europy Juniorek - Izhewsk (RUS)
III - sztafetaMistrzostwa Świata Juniorek - Pokljuka (SLO)
II - indywidMistrzostwa Polski Seniorek - Duszniki Zdrój
III - dichodzMistrzostwa Polski Seniorek - Duszniki Zdrój
III - dichodzMistrzostwa Polski Seniorek w biathlonie letnim - Duszniki Zdrój
1998
II - sprintMistrzostwa Europy Juniorek - Raubiczi (BLR)
II - sztafetaMistrzostwa Europy Juniorek - Raubiczi (BLR)
II - sprintMistrzostwa Polski Seniorek - Jakuszyce
1997
II - indywidMistrzostwa Polski Juniorek - Duszniki Zdrój
I - sprintMistrzostwa Polski Juniorek - Duszniki Zdrój
I - indywidPuchar Państw Bałtyckich - Jakuszyce
1996
I - indywidI Ogólnipolska Olimpiada Młodzieży - Kościelisko
I - sprintI Ogólnipolska Olimpiada Młodzieży - Kościelisko
1995
III - indywidMistrzostwa Europy Juniorek - Le Grand Bornand (FRA) z kroniki klubowej
I - indywidMistrzostwa Polski Juniorek Młodszych - Duszniki Zdrój
I - sprintMistrzostwa Polski Juniorek Młodszych - Duszniki Zdrój
I - indywidNadzieje Olimpijskie - Jakuszyce
- Debiut w Pucharze Świata - Oestersund (SWE)
- członkini kadry olimpijskiej - Nagano 1998
1994
I - indywidMistrzostwa Polski Juniorek Młodszych z kroniki klubowej
I - 5 kmMistrzostwa Polski w biegach narciarskich
III - indywidMłodzieżowe zawody Pucharu Europy
1993
Pierwszy start - biathlon letni Czernichów k. Krakowa - 13 miejsce w kategori juniorek młodszych z kroniki klubowej
Wspierają nas:
sportTEAM
CRAFT
SKSPORT
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Miasto Żywiec
Patronat medialny:
Najnowsza galeria:
Najnowsza galeria
Klasy sportowe:
Mistrzowska Międzynar. - MM
Gwizdoń Magdalena - 2015
Klasa Mistrzowska - M
Guzik Grzegorz - 2015
Guzik Krzysztof - 2015
Cymerman Kamil - 2013
Puda Tomasz - 2010
Firlej Marek - 2009
Golec Bartłomiej - 2009
Kępka Magdalena - 2008
Klasa Pierwsza - I
Bandyk Monika - 2015
Hulawy Dominika - 2015
Najzer Szymon - 2015
Waluś Konrad - 2015
Rybarski Lucjan - 2015
Śleziak Piotr - 2015
Mrowiec Maciej - 2015
Orawiec Anna - 2013
Kucek Wojciech - 2013
Magiera Kamil - 2012
Marek Rafał - 2012
Firlej Marek - 2011
Gąsienica-Kleryk Mateusz - 2011
Grzegorzek Michał - 2011
Kępka Magdalena - 2010
Hulbój Wojciech - 2010
Dziergas Mikołaj - 2010
Kastelik Piotr - 2010
Jarco Dominik - 2010
Dunat Szymon - 2009
Nowakowska Diana - 2009
Opyrchał Grzegorz - 2009
Materna Marceli - 2008
Gustyn Ewelina - 2006
Kręcichwost Tomasz - 2006
Olszówka Andrzej - 2006
Śleziak Dorota - 2006
Wasilew Martin - 2006
Żyrek Kamil - 2006
Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy - Żywiec
opracowanie i prowadzenie strony: admin@blks.pl